Álláslehetőség

Az Ökumenikus Segélyszervezet új munkatársakat keres migrációs krízis kapcsán indított programjába, határozott időre, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal által Röszkén és Tompán kialakításra kerülő kibővített befogadó állomásokra.

Feladatleírás
A Segélyszervezet 2015 nyara óta lát el humanitárius segélyezési feladatokat a krízis kapcsán, és 2016 szeptembere óta a kiskunhalasi befogadó állomáson működteti heti 5 napon elsősorban gyerekek számára tartott napközi jellegű foglalkozását. Az újonnan kialakuló helyszíneken egy a Kiskunhalason már működő modell alapján oda érkező migráns családok és gyermekeik számára napközis foglalkozás tartását szervezi meg, munkanapokon reggel 9 és délután 17 órai munkavégzéssel.

Elvárások, végzettség, tapasztalat
A feladat ellátásához szociális munkás végzettség nem szükséges, azonban szociális területen szerzett diploma, pedagógus végzettség illetve bármilyen szociális területen és/vagy gyerekekkel végzett tapasztalat előnyt jelent.
Az új munkatársak a feladatvégzés során a Segélyszervezet minden munkatársára kötelező érvényű szakmai és etikai követelmények, valamint a programleírásban foglaltakat kell betartsák, amiről a munkába állást követően képzésben részesülnek.

Munkafeltételek, alkalmazás
A meghirdetett pozíció 40, illetve 20 órás munkát jelent, egyszerre 6 fő felvétele történik.
A munkavégzés helye Röszke vagy Tompa, a lakóhely és a munkavégzés helye közötti ingázást a Segélyszervezet fedezi.
A várható munkába állás időpontja 2017 április, esetleg május.  A Segélyszervezet a sikeres pályázókkal első alkalommal 2 hónapra tud szerződést kötni.

Életrajzot és rövid bemutatkozó levelet kérünk, amelyek kitérnek az eddigi tapasztalatokra, pályakezdők esetén a motivációra. A jelentkezéseket a georgina.gal@segelyszervezet.hu és akos.nagy@segelyszervezet.hu e-mail címre várjuk.

Az Ökumenikus Segélyszervezet 1 fő teljes munkaidős szociális munkás munkatársat keres szolnoki Családok Átmeneti Otthonába egy nemzetközi finanszírozású, Magyarországon végrehajtott komplex szociális és fejlesztési projekt társadalmi reintegrációt előmozdító tevékenységeiben való szociális munkás feladatok ellátására. A 4 éves program egyik kiemelt feladata, hogy az otthonban lakó hátrányos helyzetű gyermekek és szüleik számára olyan szolgáltatásokat nyújtson, amely segíti a család krízishelyzetből való kikerülését, a szülők munkaerőpiacon való hatékony elhelyezkedését és a gyermekek iskolába járását. A projekt kiemelt területei: gyermekfejlesztő, illetve munkaerő-piaci készségfejlesztő foglalkozások biztosítása.

Főbb feladatok:
•    a projekt keretében megvalósuló tevékenységek tervezésében aktív közreműködés, és az ahhoz kapcsolódó szervezési feladatok ellátása a helyszínen
•    fejlesztő foglalkozások, programok végrehajtása
•    egyéni esetkezelés
•    egyéni tanácsadások és csoportmunka, tréning folyamatok előkészítése, kivitelezése és lezárása
•    a projekt adminisztratív feladatainak ellátása
•    a célcsoport igényeinek felmérése, kapcsolattartás
•    partner szervezetekkel kapcsolatépítés és kapcsolattartás
•    folyamatos jelentés a projekt állásáról, szakmai beszámolók összeállításában való segítségnyújtás
•    a projekt ütemezése szerinti megvalósítás a határidők betartásával
•    napi szintű kapcsolattartás a projekt vezetőjével
•    ügyfélfogadás szociálisan hátrányos helyzetű családokkal
•    a projekt által kínált szolgáltatások, illetve támogatások ügyfelek számára való közvetítése

Elvárások:
•    felsőfokú szakirányú végzettség (szociális munkás, szociálpedagógus szakok)
•    egyéni esetkezelésben, illetve csoportmunkában szerzett több éves szakmai gyakorlat
•    kiváló interperszonális kommunikációs és együttműködési készség
•    jó szervező készség
•    pontosság, precizitás
•    strukturált gondolkodás
•    szociális és társadalmi érzékenység
•    önálló és dinamikus munkavégzés
•    kiváló problémamegoldó képesség
•    felhasználói szintű számítógépes ismeretek

Előny:
•    munkanélküliekkel, valamint hátrányos helyzetű családokkal végzett egyéni esetkezelésben, illetve csoportmunkában szerzett szakmai gyakorlat
Benyújtandó iratok, másolatok:
•    fényképpel ellátott részletes szakmai önéletrajz
•    motivációs levél
•    végzettséget igazoló dokumentumok másolata

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2017.05.01.
A jelentkezés benyújtásának határideje: 2017.04.14

Kizárólag a következő e-mail címre várjuk: szolnok.csao@segelyszervezet.hu, a levél tárgyaként „szociális munkás” megjelölésével.

Jelenleg nincs több betöltetlen állás segélyszervezetünknél, de mindig örömmel várjuk a jelentkezéseket - amennyiben szabaddá válik megfelelő pozíció, felvesszük a kapcsolatot a megadott elérhetőségeken.

Önéletrajzokat a következő e-mail címre várunk: hr@segelyszervezet.hu